Wyjście ze znajomymi do klubu - Jak wybrać miejsce?

Tagi: Pool Bilard

Wyjście ze znajomymi do klubu bilardowego - czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca

Gra w bilard jest świetną formą spędzania wolnego czasu zwłaszcza w sytuacji, kiedy planujemy wieczorne wyjście ze znajomymi. Uniwersalny charakter bilardu sprawia, że mogą w niego grać osoby w każdym wieku, niezależnie od swojej kondycji fizycznej i zdolności manualnych. Jednak abyśmy mogli wraz z przyjaciółmi cieszyć się największą przyjemnością z gry, warto wybrać klub, który perfekcyjnie spełni nasze wymagania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając klub bilardowy na wieczorne wyjście? Zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych kwestii, których nie można pominąć, odwiedzając po raz pierwszy nieznane dotąd kluby bilardowe.

Solidny stół to podstawa

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na tak wydawałoby się oczywistą rzecz, jak jakość, stabilność stołu i jego wypoziomowanie. Pod żadnym pozorem stół nie powinien się kołysać ani zmieniać swojego ustawienia, kiedy oprzemy się na nim celem wykonania uderzenia. Zdecydowanie najlepiej jest wybierać miejsca, w których stół wyposażony jest w kamienną płytę – materiał taki cechuje się zdecydowanie najwyższym poziomem trwałości i w przeciwieństwie do tradycyjnego sukna nie przeciera się. Oczywiście na stole pokrytym suknem również możemy rozegrać pełną emocji partię, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy na powierzchni sukni nie ma przetarć ani innych mechanicznych uszkodzeń. Wszelkie takie niepożądane elementy będą bowiem negatywnie wpływały na tor ruchu naszych bil.

No i oczywiście powinniśmy unikać miejsc, w których jest zbyt ciasno, a przez to nie ma możliwości wygodnego wykonania uderzenia. Rekomendowane odległości, jakie powinny być zachowane ze wszystkich stron dookoła stołu to minimum 1,5 metra.

Zwróć uwagę na akcesoria

Klub bilardowy powinien być oczywiście wyposażony w dobrej jakości kije bilardowe. Zwróćmy uwagę czy kij którym mamy zamiar grać jest prosty i czy przypadkiem kapka lub ferula nie są uszkodzone.

Obowiązkowym elementem akcesoriów niezbędnych do rozegrania partii bilarda jest wysokiej jakości kreda. Każdy szanujący się klub bilardowy powinien oferować swoim klientom kredę, którą będą mogli posmarować końcówkę kija przed wykonaniem uderzenia. W efekcie kij nie ześlizgnie się z bili, a samo uderzenie będzie maksymalnie precyzyjne. Bardzo często w grze, jaką jest bilard, przydają się również podpórki tzw. krzyżaki, bez których nie sposób wykonać uderzenia w sytuacji, gdy biała bila zatrzyma się w wyjątkowo niekorzystnym położeniu.

Kierując się powyższymi zasadami, z łatwością wybierzemy miejsce, w którym gra w bilard będzie prawdziwą przyjemnością zarówno dla amatorów, jak i dla wprawionych graczy. Z pewnością do idealnie wybranego klubu bilardowego będzie często wracać i z każdą wizytą na nowo cieszyć się przyjemnością z gry.